Uudiste arhiiv 2009-2010

Tervisedenduse teabeleht Tervist [15.12.2010 V.Vengerfeldt]

Teabelehe eesmärk on tuua asjakohaseid uudiseid ja infot kõigile, kel tervisedendusse oma panus anda või lihtsalt teema vastu huvi. Teabeleht Tervist soovib pakkuda regulaarselt uudiseid ja teavet nii valdkonnast üldiselt, kui ka pühenduda mõnele konkreetsele teemale sügavuti.
Üheksanda ja ühtlasi selle aasta viimase tervisedenduse teabelehe Tervist põhiteemaks on vaimne tervis. Loe edasi...

Tartu külalised Pihkvast [13.12.2010 V.Vengerfeldt]

Pihkva delegatsioon, mida juhtis Pihkva oblasti kuberneri asetäitja Veera Jemeljanova ja millesse kuulusid Pihkva regiooni tervishoiu- ja sotsiaalvaldkonna juhid tutvusid ka Nõlvaku Hooldekeskuse tööga. Külalisi oli vastu võtmas sihtasutuse nõukogu esimees Oleg Nesterenko.

Päevalehe erileht "Vaimne Tervis" [26.11.2010 J.Bugakin]

25.novembril ilmus Päevalehe esimene erileht Vaimne Tervis (nr 1). Erilehe teemad on:
- Mis on Alzheimeri tõbi ja kuidas see tekib?
- Psüühiliste erivajadustega inimesed jäävad sageli abita
- Depressiooni psühholoogia on kaotuste ja pettumuste psühholoogia
- Pärnus tegutseb väike, kuid tegudelt suur psühhiaatriakliinik
- Õpiraskustega laps – lapse või meie mure?

Erilehe koostamises osalesid ka Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse töötajad.

Tööpakkumine [12.11.2010 Ü.Lepik]

Võtame tööle tegevusjuhendaja . Sooviavaldused koos elulookirjeldusega saata aadressile Staadioni 52, Tartu või e- mailile: vthk.vthk[at]mail.ee ( [at] tuleb asendada @ märgiga) , märksõnaga "konkurss" hiljemalt 30.novembriks 2010.a.

Riigihanke objekt: TARTU VAIMSE TERVISE HOOLDEKESKUSE KLIENTIDE TOITLUSTAMINE [08.11.2010 V.Vengerfeldt]

Hanke lühikirjeldus:
Toitlustamisteenuse osutamise hanke eesmärgiks on tagada SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse klientide toitlustamine vastavalt kehtivatele õigusnormidele ja toitlustamise heale tavale ajavahemikul 01.01.2011 kuni 31.12.2011. Aadressil Nõlvaku 12 on 40-50 eakat, vajalik toitlustada 7 päeva nädalas).
Toitlustusteenuse osutamisel kasutatakse süsteemi, kus toitlustaja valmistab toidu oma köögis ning transpordib enda transpordivahendiga selle termostes jm nõudes kokkulepitud ruumidesse aadressile Nõlvaku 12.
Täiendavat infot hanke kohta leiate siit . Täpsem informatsioon pakkujatele esitatavatest nõuetest ja hanke tingimustest on antud hankedokumentides .

Vaimse Tervise Päeva tähistamine [08.10.2010 J.Bugakin]

10.oktoobril 2010.a. tähistatakse maailmas Vaimse Tervise päeva. Seoses sellega pakume lugemiseks materjale kõigile huvilistele kasulike. Sel pühapäeval toimub nende materjalide jägamine ja tutvustamine Tartu Lõunakeskuses, Sadama turul, Kaubamajas ja teistes kohtades.

- 10 viisi, kuidas tõsta vastupidavust. 10 põhilist viisi kroonilise haigusega toimetulekuks.
- Diabeet ja vaimne tervis. Hingamisteede haigused ja vaimne tervis. Ülekaalulisus ja vaimne tervis.
- Südamehaigused ja depressioon. Veresoonkonna haigused ja vaimne tervis. Sotsiaalse toetuse suurendamine.
- Fakte ülekaalulisuse ja krooniliste psüühikahäirete seoste kohta. Ülekaalust. 10 soovitust tervislikuks toitumiseks.

Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse fondi 2010.a. stipendium [05.10.2010 V.Vengerfeldt]

Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö eriala doktorandile Dagmar Narussonile anti pidulikult üle Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus 2010.a. stipendium.
Stipendiumi andis üle mullune stipendiaat Kadri Paal. Õnnitlejateks olid, lisaks Tartu Kultuurkapitali juhatajale Ülle Koppelile ja sihtasutuse nõukogu esimehele Oleg Nesterenkole ka sotsiaalministeeriumi ja sotsiaalkindlustusameti infopäevale kogunenud valdkonna spetsialistid.

Ausa hinnastamise kokkulepe [05.10.2010 V.Vengerfeldt]

Sihtasutus Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus liitus ausa hinnastamise kokkuleppega

Vaimse Tervise Päev 2010 [04.10.2010 Ü.Lepik]

-Vaimse Tervise Nädala kava

10.oktoobril 2010.a. tähistatakse maailmas Vaimse Tervise päeva. Sellel aastal keskendutakse vaimse tervise ja krooniliste haiguste seosele. On fakt, et 60 % surma põhjustes moodustavad kardiovaskulaaresed- ja hindamishaigused, diabeet ja vähk. Teadlaste viimaste kümnendite uuringud on näidanud, et krooniliste haigete depressiooni ja ärevuse näitajad on kõrgemad kui populatsioonis isikutel keskmiselt. Depressioon kroonilistel haigetel suurendab koormust füüsilisele haigusele, mis põhjustab haigetel funktsioonide häirumise süvenemist ja suuremaid meditsiinilisi kulutusi ravile, aga ka kõrvalekaldeid haigete ravireziimist, mis omakorda suurendab surevust, väidab WFMH (Word Federation for Mental Healt) peasekretär V.Ganju dokumendis “ Mental health and chronic physical illnesses. The need for continued and integrated Care”.
Loe lähemalt aadressilt http://www.wfmh.org/2010DOCS/WMHDAY2010.pdf

SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuses toimuvad sellel nädalal loengud kroonilistest haiguste ja vaimse tervise seostest. Antakse ka praktilisi näpunäiteid, kuidas vaimset tervist hoida.

5. oktoobril toimub huvilistele 5. traditsiooniline Vaimse Tervise päevale pühendatud matk Raadi parki. Nädala tegevuste kavaga saad tutvuda siin.

Teisipäeval, 5. oktoobril kell 11.00 antakse üle traditsiooniline SA Tartu Vaimse Tervise Stipendium 2010.a stipendiaadile.

Reedel, 8.oktoobril sõidab päevasaali näitetrupp Vändrasse Vaimse Tervise päevale pühendatud teatrifestivalile. Esitlusele tuleb I.Miku poolt vene muinasjutu “Naeris” ainetel seatud näidend.

Teisipäeval, 12. oktoobril algusega kell 16.00 toimub Kunase pst. 22, Tartu Vaimse Tervise päevale pühendatud seminar. Oodatud on kõik SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse klientide pereliikmed ja huvilised. Tutvu seminarikavaga siin.

Tugevat vaimset tervist kõigile!

PETHA projekti infopäev [14.09.2010 J.Bugakin]

„PETHA projekt - psüühilise erivajadusega inimeste töövõime hindamise ja arendamise kontseptsiooni väljatöötamine ja rakendamine Lõuna-Eestis“ ootab kõiki huvilisi 16.09.2010.a. kl.15.00 projekti infopäevale. Infopäev toimub aadressil Tartu, Staadioni 52, III. korrus (SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus).
Infopäeval tutvustatakse projekti raames toimuvaid tegevusi ning tehakse ülevaade projekti kasulikkusest tööotsijatele. Lisainfo www.tartuvthk.ee/petha. Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Eakate hooldusosakonda võetakse tööle hooldajaid [03.09.2010 A.Armolik]

SA Tartu VTHK eakate hooldusosakonda võetakse tööle hooldajaid. Soovitavalt erialase haridusega.
Lisainfo - osakonna juhatajalt Angelika Armolik, 7361510, 55  56 91 02

Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse fondi stipendiumi konkurss [03.09.2010 V.Vengerfeldt]

Tartu Kultuurkapital kuulutab välja konkursi Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse fondi stipendiumi taotlemiseks.
Stipendiumi suurus on 10 000 krooni. Taotlusi võetakse vastu 15.septembrini 2010. Stipendium määratakse silmapaistvate tulemuste eest psüühilise erivajadusega isikute hoolekande ja rehabilitatsiooni valdkonnas.
Stipendiumi saavad taotleda eelkõige teadurid, üliõpilased ja teised valdkonda toetavad isikud.
Stipendiumile kandideerimiseks tuleb esitada elektrooniline taotlus Tartu Kultuurkapitali kodulehekülje kaudu nimelise stipendiumi ankeedil koos lisadega:
        - Lühikirjeldus senise tegevuse kohta ja/või CV ning üliõpilastel väljavõte õpitulemustest.
        - Stipendiumi kasutamise eesmärk, oodatav tulemus, planeeritav rahakasutus.
        - Soovituskiri (võimalusel).
Stipendium antakse üle rahvusvahelisel Vaimse Tervise päeva tähistamise üritusel oktoobris.

Külalised sõpruslinnast Zutphen [19.08.2010 V.Vengerfeldt]

Sihtasutuse Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse kutsel viibisid 16. kuni 18. augustini Tartus Tartu sõpruslinnast Zutphenist Hollandis Lies van der Brug ja Jacques van Trommel. Kahel esimesel päeval oli arutelu teemaks eakate hoolekande kvaliteedi arendamine ja kolmandal päeval puuetega inimeste töötamise valdkonna arendamisel koostöö võimalused hollandlastega. Veel sellel aastal sõidavad sihtasutuse kaks hooldajat praktiseerima Zutphenisse. Edasise koostöö planeerimiseks puuetega inimeste töötamise valdkonnas ootame aga hollandlaste delegatsiooni novembrikuus Tartusse.

Muudatused SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse töös 19.08-20.08.2010 [17.08.2010 Ü.Lepik]

19.august 2010 on SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse Töö- ja rehabilitatsioonikeskus (Staadioni 52, Tartu) avatud 8.00-15.30

20.august 2010 on SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse Töö- ja rehabilitatsioonikeskus (Staadioni 52, Tartu) on pühade ajal suletud.

Kokkuvõte toimunud päevakeskuse üritustest [17.08.2010 L.Talvis]

MÕISAPÄEV TAMMISTUS
5.08.2010 toimus Tammistu mõisa külastus. Tutvustati Tammistu mõisa ajalugu, mõisahooneid ja seal läbiviidavaid tegevusi. Esines ansambel Tsirgutii.
LAEVASÕIT EMAJÕEL
12.08.2010 toimus laevasõit mootorlaevaga “Pegasus”. Tunnise sõidu jooksul vaadeldi Emajõe kaldaid.
TÕRAVERE OBSERVATOORIUMI KÜLASTUS
16.08.2010 toimus Tõravere observatooriumi ja stellaariumi külastus. Tutvuti päikesekella ning kivimosaiik-taevakaardiga, uuriti teleskoobi abil taevast ja kuulati loengut astronoomiast.

[lõppenud] Konkurss tegevusterapeutide leidmiseks jätkub [02.08.2010 J.Bugakin]
A Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus otsib tegevusterapeute projekti „PETHA - Psüühilise erivajadusega inimeste töövõime hindamise ja arendamise kontseptsiooni väljatöötamine ja arendamine Lõuna-Eestis“ raames. Projekti rahastatakse ESF poolt meetme 1.3.1 „Kvalifitseeritud tööjõu pakkumise suurendamine“ raames.
Täiendavat infot leiate rubriigist "Tööpakkumised ja praktika võimalused" ning projekti kodulehelt.

"Interaktiivselt tööturule!" [20.07.2010 A.Kaasik]

16.augustil stardib SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuses rehabilitatsiooniprogramm "Interaktiivselt tööturule!". Programmi üldine eesmärk on toetada psüühikahäiretega inimeste töölesaamist läbi nende oskuste arendamise töö otsimisel, eelkõige interaktiivsete ja tänapäevaste vahendite kasutamise kaudu ning läbi toetuse nii spetsialistidelt kui sarnaste murede ja kogemustega inimestelt. Meie üleüldine missioon on juurutada normikeskset lähenemist psüühilise erivajadusega inimeste suhtes ning antud programm lähtub samuti samast põhimõttest – võimaldame erivajadustega inimestel omandada samu võtteid ja oskusi, mis on olemas keskmisel inimesel.

Programmi sihtrühma liikmed on psüühikahäiretega tööealised inimesed, kellele on määratud puude raskusaste ja töövõimekaotuse protsent. Programm kestab 26. novembrini. Selle aja jooksul toimuvad Hooldekeskuse ruumides arvutitunnid, grupitööd ning nõustamine. Programmis jagatakse infot tööturul vajalikest teadmistest ning arendatakse töö otsimise oskusi. Programmi töötajad toetavad ja abistavad osalejaid töö otsimise, töökoha leidmise ja tööle asumise ajal. Rõhk programmis on osalejate oskuste täiustamisel tööturul toime tulemiseks.

Arvutitundides õpetatakse osalejaid otsima töökuulutusi internetist, kasutama erinevaid töökuulutuste portaale, koostama ja edastama tööandjale oma CV-d ning muid dokumente, otsima infot ettevõtete kohta, kus sooviksite töötada ja palju muud vajalikku ning huvitavat.
Grupitöö tundides harjutatakse töö otsimise ja töötamisega seonduvaid suhtlemisoskusi. Osalejaid abistatakse tööintervjuuks valmistumisel, koos teiste programmis osalejatega harjutatakse meeskonnatööks ning probleemide lahendamiseks vajalikke oskusi ning külastatakse erinevaid ettevõtteid.
Programmi raames pakutakse nii grupinõustamist kui individuaalset nõustamist. Arvuti- ja grupiõppe läbimisel juhendatakse osalejaid individuaalselt edasistel tööotsingutel ning pakutakse tuge tööle asumise ajal.

Programmis saavad osaleda inimesed, kes
1) kuuluvad sihtrühma - psüühikahäiretega tööealised inimesed, kellele on määratud puude raskusaste ja töövõimekaotuse protsent
2) soovivad leida endale sobivat töökohta ning käia tööl
3) oskavad algtasemel kasutada arvutit

Programmi registreerumiseks tuleb pöörduda Aivi Kaasiku poole aadressil Staadioni 52, kolmas korrus, kabinet 311 või helistada telefonil 7361501 teisipäeviti, kolmapäeviti ja reedeti kell 8.00–12.00 ja 13.00–16.30 või saata e-mail aadressile aivi.vthk@gmail.com. Esmaspäeviti ja neljapäeviti saab jätta teate Staadioni 52, kolmas korrus, kab 313 või kab 312.

Registreeruda saab kuni 3. augustini (k.a.)!

PETHA projekti koduleht [19.07.2010 J.Bugakin]

Avanes „PETHA projekti - Psüühilise erivajadusega inimeste töövõime hindamise ja arendamise kontseptsiooni väljatöötamine ja arendamine Lõuna-Eestis“ koduleht.

Konkurss projekti spetsialistide leidmiseks [08.07.2010 J.Bugakin]

„PETHA projekt - Psüühilise erivajadusega inimeste töövõime hindamise ja arendamise kontseptsiooni väljatöötamine ja arendamine Lõuna-Eestis“ võtab tööle erinevaid spetsialiste. Täpsema infoga saab tutvuda siin.
Avalduste esitamise tähtaeg 28.07.2010.a.

Katlamaja kirbuturg [26.05.2010 M.Mäehunt]

10.juunil 2010, kell 10.00-13.00 toimub SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse pargis, Staadioni 48, 52 ja 54 “ Katlamaja kirbuturg”.
Turul on näitus-müük, kus on esindatud SA Tartu VTHK, Kodukotus ning Agrenska fond.
Kirbuturul saab osta ja vahetada ning müüa kõike, mis on Sinul üle ja teisele vajalik : käsitöö, kunst, riided, jalatsid jne.
Kirbuturu ajal toimub meelelahutusprogramm. Esinb SA Tartu VTHK näitering ning lauluansambel ning Kodukotuse taidlejad. Lisaks kõigele sellele on avatud välikohvik.
Kui soovid olla müüja, siis registreeru tel. 7361506 või iet.teenus [at] tartuvthk.ee 4-ks juuniks. Müügikoha eest 5 krooni tasuda kohapeal.
Üritus toimub iga ilmaga, vihma korral vanas katlamajas.

Päevakeskuse suveürituste kava [24.05.2010 C.Meister, L.Talvis]

Juuli-Augusti ürituste kava on kättesaadav Igapäevaelu Toetamise Teenuse lehelt.

Juuni kuus toimuvad järgmised üritused, millele saab registreeruda tegevusjuhendaja juures:
1.juuni kevadkontsert Liiva tänava Hooldekodus kell 9.30-11.30
7.juunil sportlikud mängud Emajõe ääres kell 9.30-12.30
10.juuni Katlamaja Kirbuturg kell 10.00-13.00
17. juuni Jaanipäev kell 10.30-14.30
28.-29.juuni Haapsalu reis.

Muudatused Päevakeskuse töös 14.06 –30.08.2010 [21.05.2010 Ü.Lepik]

Alates 14.juunist kuni 30.augustini on Päevakeskus avatud ainult tööpäeviti kella 8.00 – 16.30. Laupäeval ja pühapäeval on Päevakeskus suletud.
Kaunist suve soovides
Rehabilitatsiooni- ja toetavate teenuste osakonna juhataja Ülle Lepik.

Rehabilitatsioonimeeskonna suvepuhkus [20.05.2010 Ü.Lepik]

Lugupeetud rehabilitatsiooniteenust taotlevad kliendid!
SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse rehabilitatsioonimeeskond on suvepuhkusel 28. juunist kuni 25. juulini . Rehabilitatsiooni pansionaat on ajutiselt suletud 19. juunist kuni 29. augustini. Puhkuse perioodil saab rehabilitatsiooniteenusele registreerida tel. 7361507 tööpäeviti, välja arvatud kolmapäev, kella 9 –12.00.
Rehabilitatsioonimeeskonna juht Ü. Lepik

Sihtasutuses Tartu Vaimse Tervise hooldekeskus toimus PETHA projekti avakoosolek [20.05.2010 J.Bugakin]

Eile, 19.mail toimus Vaimse Tervise Hooldekeskuses „PETHA projekt - psüühilise erivajadusega inimeste töövõime hindamise ja arendamise kontseptsiooni väljatöötamine ja rakendamine Lõuna-Eestis“ avakoosolek. Sõna võtsid J.Bugakin (projektijuht), Vello Vengerfeldt (SA Tartu VTHK juhataja), Aivi Kaasik (SA Tartu VTHK spetsialist). Avakoosoleku käigus tutvustati projektis planeeritud tegevusi ja vastati kohal olijate küsimustele. Täname kõiki osalejaid!
Lisainfo projektist
Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond.

PETHA projekti avakoosolek Tartus [07.05.2010 J.Bugakin]

„PETHA projekt - psüühilise erivajadusega inimeste töövõime hindamise ja arendamise kontseptsiooni väljatöötamine ja rakendamine Lõuna-Eestis“ ootab kõiki tööealisi erivajadustega inimesi, valdkonnaga seotud spetsialiste ja teisi huvilisi 19.05.2010.a. kl.15.00 projekti avakoosolekule.
Avakoosolek toimub aadressil Tartu, Staadioni 52, III. korrus (SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus). Registreeruda saab telefonil 7361501 või petha.projekt [at] gmail.com.
Lisainfo projektist
Päevakava
Projekti toetab Euroopa Sotsiaalfond.

Üleriigiline talgupäev "Teeme ära" [03.05.2010 K.Roosmets]

1.mail võtsid SA Tartu VTHK kliendid ja töötajad osa üleriigilisest talgupäevast "Teeme ära". 5 inimest koristasid Tammistu mõisa parki, 7 inimest töötasid Raadi pargis. Peale tublit vanade lehtede riisumist toimunud mõttetalgutel Eesti Rahva Muuseumi tulevikust esitatud arvukalt omapoolseid ideid, mida muuseumirahvas lubas ellu viia. Hoolimata jahedast tuulest tundsid kõik rõõmu kordaläinud tööpäevast, maitsvast talgutoidust ja mõned jõudsid ära oodata ka Lindpriide kontserdi.
4.mail SA Tartu VTHK osaleb juba kolmandat aastat järjest Tartu linna poolt korraldatud heakorratöödel Emajõe äärse maa-ala prügist puhastamisel.
Pilte saab vaadata pildigaleriist

PEHIT projekti infopäev Tartus [16.04.2010 Ü.Lepik]

PEHIT projekti infopäev hoolduskoormusega, sotsiaalsete ja majanduslike probleemidega ning psüühilise erivajadustega isikutele toimub aadressil Raekojaplats 12, haridusosakonna saalis 20.04.2010.a. kl.14.00. Täpsem info www.tartuvthk.ee/pehit

Konkursi tulemused projekti peaeksperdi ja raamatupidaja leidmiseks [09.04.2010 J.Bugakin]

Teatame, et alates aprillist „PETHA projekt - Psüühilise erivajadusega inimeste töövõime hindamise ja arendamise kontseptsiooni väljatöötamine ja arendamine Lõuna-Eestis“ meeskond täienenud alljärgnevate uute liikmetega:
- Kadri Paal (projekti peaekspert)
- Anneli Helbre (projekti raamatupidaja).
Täname kõiki konkursist osavõtjaid!

Klientide konverents “Muutes ennast muudan maailma” [29.03.2010 A.Kaasik]

10.märtsil 2010 toimus SA Tartu VTHK-s klientide konverents teemal “Muutes ennast muudan maailma”. Konverentsist osavõtt oli rohke, kokku üle 70 osaleja, lisaks Tartu inimestele olid kohal ka külalised Tallinnast, Merimetsa Tugikeskusest. Täname kõiki esinejaid ja loodame, et järgmisel aastal tuleb sama huvitav konverentsipäev!
Töörühmade materjalidega saab tutvuda siin.

Päevakeskuse ja töörühmade töökorraldus ülestõusmispühade ajal [23.03.2010 K.Roosmets]

Reedel, 2. aprillil on Päevakeskus ja töörühmad suletud. 3. ja 4. aprillil on Päevakeskus avatud kell 8.00 - 17.00.

Konkurss projekti peaeksperdi ja raamatupidaja leidmiseks [12.03.2010 J.Bugakin]

„PETHA projekt - Psüühilise erivajadusega inimeste töövõime hindamise ja arendamise kontseptsiooni väljatöötamine ja arendamine Lõuna-Eestis“ võtab tööle peaeksperdi ja raamatupidaja. Täpsema infoga saab tutvuda siin.
Avalduste esitamise tähtaeg 26.03.2010.a.

PEHIT projekti koduleht [04.03.2010 J.Bugakin]

PEHIT projektil - psüühilise erivajadusega ning hoolduskoormusega isikute kompleksne aktiviseerimine Tartumaa kohalikes omavalitsustes - on nüüd oma koduleht www.tartuvthk/pehit.

Klientide konverents “Muutes ennast muudan maailma” [26.02.2010 A.Kaasik]

10. märtsil aadressil Tartu, Staadioni 52, III korrus (päevakeskus) toimub klientide konverents “Muutes ennast muudan maailma”
Osalemise maksumus on 25.- krooni. Registreerumine ja tasumine oma koordinaatori juures või päevasaalis hiljemalt 8. märtsil. Esinejad osalustasu maksma ei pea. Külalised väljastpoolt maja saavad registreeruda e-maili või telefoni teel (iet.teenus [at] tartuvthk.ee, tel. 736 1506) ning tasuda osalustasu kohapeal enne konverentsi algust.
Konverentsi kavaga saab tutvuda siin.

Mentorite konkurss jätkub [19.01.2010 J.Bugakin]

4.jaanuaril avaldatud mentorite konkurss jätkub. ESF poolt rahastatud PEHIT projekti otsitakse mentorid:
-Hoolduskoormusega isikute mentor
-Psüühilise erivajadusega tööealiste isikute mentor

Tööülesanneteks: klienditöö korraldamine, eneseabigruppide läbiviimine, klientide nõustamine, koostöö kohaliku omavalitsuse ja Töötukassaga.
Mentorid töötavad Tartu ja Elva linnas, Alatskivi, Luunja, Mäksa, Puhja ja Tähtvere vallas.
Kandideerijatel palume saata avaldus, CV ja motivatsioonikiri PEHIT projektijuhile Ülle Lepik aadressil Staadioni 52, Tartu. Märksõna “PEHIT projekt - Mentor”. Avalduste esitamise tähtaeg on 29.01.2010.a.

Lisainfo: ylle.lepik [at] mail.ee, tel.7361507, www.tartuvthk.ee rubriik „Üldinfo“.

PEHIT projekt - Konkursi tulemused ekspertide leidmiseks [12.01.2010 J.Bugakin]

2009.a. novembri kuus läbiviidud konkursi alusel võeti projektimeeskonda tööle psühholoog-ekspert Galina Podberjoznaja, sotsiaalnõustaja-ekspert Valentina Rannikmaa ja sotsiaalnõustaja-ekspert Jevgeni Bugakin.
Jaanuari kuus väljakuulutatud mentorite konkurss jätkub. Lisainfo : projektijuht Ülle Lepik, tel. 7361 507,e-post:ylle.lepik@mail.ee, www.tartuvthk.ee rubriik üldinfo.

Mentorite konkurss [04.01.2010]

SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus kuulutab välja konkursi mentorite leidmiseks meetme “Töölesaamist toetavad hoolekandemeetmed toetuse taotluse nr.1.3.0301.09-0032 projekti “PEHIT projekt – psüühilise erivajadusega ning hoolduskoormusega isikute kompleksne aktiviseerimine Tartumaa kohalikes omavalitsustes” elluviimiseks:
1) Hoolduskoormusega isikute mentor 0,25 koormusega alates 18.01.2010 – 30.06.2012
Tööülesanneteks:
- klienditöö korraldamine ja organiseerimine hoolduskoormusega isikutele
- eneseabigruppide läbiviimine
- klientide nõustamine läbi projekti
- koostöö kohaliku omavalitsuse ja Eesti Töötukassa kohaliku osakonnaga

2) Psüühilise erivajadusega tööealiste isikute mentor 0,25 koormusega alates 18.01.2010 – 30.06.2012
Tööülesanneteks:
- klienditöö korraldamine ja organiseerimine psüühilise erivajadusega isikutele
- eneseabigruppide läbiviimine
- klientide nõustamine läbi projekti
- koostöö kohaliku omavalitsuse ja Eesti Töötukassa kohaliku osakonnaga

Mentorite töös tulevad kasuks
- nõustamisoskused
- rühmatöö oskused
- teadmised või eriharidus sotsiaal- ja psühholoogia erialal

Mentorid töötavad Tartu ja Elva linnas, Alatskivi, Luunja , Mäksa, Puhja ja Tähtvere vallas.

Töökohale kandideerijatel palume saata kirjalik sooviavaldus , CV (elulookirjeldus) ja motivatsioonikiri PEHIT projektijuhile aadressil Staadioni 52, Tartu . Märksõna “PEHIT projekt - Mentor”

Lisainfo : projektijuht Ülle Lepik, tel. 7361 507,e-post:ylle.lepik@mail.ee, www.tartuvthk.ee rubriik üldinfo.

PEHIT projekt - psüühilise erivajadusega ning hoolduskoormusega isikute kompleksne aktiviseerimine Tartumaa kohalikes omavalitsustes– sai rahastuse ESF-lt. [17.12.2009]

Projekt on suunatud hoolduskoormusega ja psüühilise erivajadustega isikutele (2009-2012). Antud projekti eesmärgiks on aidata ja toetada hoolduskoormusega ja psüühilise erivajadusega , dementsete ning eakate hooldajate isikuid tööturule sisenemisel ja seal püsimisel. Toetamine läbi nõustamis- ja eneseabigruppide ning transporditeenuste osutamise. Projektis osalevad paralleelselt Tartumaa 7 omavalitsust.

Projekti üheks eesmärgiks on kolmanda sektori initsiatiivil loodud nõustamise ja eneseabi gruppide kontspetsioonide integreerimine kohalikesse hoolekandemeetmetesse.

Projekti raames väljatöötatud kontseptsioonide ning nende rakendamise peamiste tulemuste tutvustamiseks viiakse läbi konverents. Käesolev projekt on otseselt suunatud avaliku ja kolmanda sektori koostöö arendamisele psüühilise erivajadusega ning hoolduskoormusega isikutele suunatud nõustamisteenuste paremaks korraldamiseks kohalikul tasandil. Selleks korraldatakse nii projekti algfaasis (kontseptsioonide väljatöötamisel) kui ka hilisema projekti tulemuste levitamise raames kohalike omavalitsuste ning kolmanda sektori organisatsioonide vahelisi ümarlaudu.

Projekti lühikirjeldusega saab tutvuda siin. Lisainfo projektijuhilt Ülle Lepikult tel. 7 361 507, ylle.lepik[at]mail.ee.

Kultuurkapitali heategevuslikud jõulukaardid [11.12.2009]

Tartu Kultuurkapital jätkab ka käesoleval aastal jõulukaartide müüki ja avatud on heategevustelefonid, mille eesmärgiks on panustada haritud noortesse.
Helistades 9007300- annetad 100 krooni ja 9007350 - annetad 50 krooni.

Kaardid leiate menüüakna "Jõulukaardipood" alt, kuhu peale valiku tegemist on võimalik sisestada oma ostusoov. Ühe kaardi hind on 10 krooni. Jõulukaartide tellimus täidetakse kiiresti, Eesti Post toob tellitud kaardid juba järgmiseks päevaks tellijale kätte.  Kaarte saab tellida ka telefoni teel: 744 1500.
Kaardid on joonistatud Tartu Kunstigümnaasiumi õpilaste ja Tartu Vaimse Tervise hooldekeskuse isikute poolt. Kaardid on kaetud kullase või hõbedase ületrükiga.

Otselink kaardipoodi:
http://www.kultuurkapital.ee/index.php?option=com_phpshop&page=shop.browse&category_id=1&option=com_phpshop&Itemid=103

Uudisega saab tutvuda Kultuurkapitali kodulehel.

Infopäev projektist „Rehabilitatsioonimeeskondade koolituse metoodilise baasi, juhiste ja töövahendite väljatöötamine ning rehabilitatsioonimeeskondade koolitamine“ ning PEHIT projektist [10.12.2009]

16.detsembril SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuses toimub infopäev projektist „ Rehabilitatsioonimeeskondade koolituse metoodilise baasi, juhiste ja töövahendite väljatöötamine ning rehabilitatsioonimeeskondade koolitamine “, mis korraldas TÜ Pärnu Kolledž.
Infopäeva eesmärk on tutvustada projekti tulemusi kõigile huvilistele, sh spetsialistidele ning puuetega inimestele.
Päeva teisel poolel toimub PEHIT projekti „Psüühilise erivajadusega ning hoolduskoormusega isikute kompleksne aktiviseerimine Tartumaa kohalikes omavalitsustes“ tutvustamine.
Täpsem teave ja konverentsile registreerimine
tel 7361500, fax 7361501,
rehab.teenus@tartuvthk.ee

Annetus loomade varjupaigale [10.12.2009 C.Meister]

"Detsembrikuus kogusime raha kodutute loomade varjupaigale, koos klientide ning töötajate annetustega saime kokku 350 krooni, mille kanname varjupaiga arvele.
Kõige suurema summa annetas loomadele majutuse klient Rakverest, Gerda Pork. Tänu tema heldusele, ei tundunud ka teistele klientidele annetamine raske.
10.detsembril viisid Ain Suuder ja Natalja Ehmanova varjupaigale kingituseks käsitöö toas tehtud vaipu loomadele allapanuks, mis võeti vastu suurema rõõmuga.
Hea, et õnnestus väike heategu!"

Päevakeskuse tööajad pühade ajal [09.12.2009]

Seoses pühadega päevakeskuse tööajad on muutunud:
12.detsember - 8.00-16.00
13.detsember - 8.00-16.00
19.detsember - 8.00-16.00
20.detsember - 8.00-16.00
23.detsember - 8.00-14.00
12.detsember - 8.00-16.00
24.-27.detsember - päevakeskus suletud
31.detsember - 8.00-14.00
01.jaanuar - päevakeskus suletud
02.jaanuar - 8.00-16.00
03.jaanuar - 8.00-16.00
Alates 04.01.2010.a. töötab päevakeskus tavapärase ajagraafiku järgi.

Paraolümpia jõuluvõistlused Tallinnas 1.detsembril 2009 [04.12.2009 C.Meister]

"Osalesime Erich Veitmaa ja Ain Suuderiga Eesti Vaimsete Puuetega Inimeste Spordiliidu poolt korraldatavatel paraolümpia jõuluvõistlustel Tallinnas Lasnamäe Kergejõustikuhallis.
Sõitsime Tallinnasse koos Kroonuaia kooli võistkonnaga, võistlused algasid kell 10.00 ja lõppesid kell16.00. Meie mehed võistlesid Hooldekodude rühmas ja pidime võistlema neljal alal, 60.meetri ja 200 meetri jooksus, kuulitõukkes ja kaugushüppes.
Ain sai hea tulemuse kaugushüppes 3,24m. ja Erich oli tubli kuulutõukkes 7,28m.
Üldkokkuvõttes said Erich karika ja tänukirja.
Võitlus oli organiseeritud väga hästi, sõit Tartust Tallinna oli tasuta, kohale saabudes saime kingikoti tänukirja ja maiustustega, kuum kohv ootas puhvetis, iga osavõtja sai spordijoogi pudeli ja soe lõuna oli samuti tasuta.
Osavõtjate muljed olid head ja kevadisele võistlusele tahame minna juba suurema seltskonnaga meie päevasaalist.

Konkurs ekspertide leidmiseks [23.11.2009 Ü.Lepik]

SA Tartu Vaimse tervise Hooldekeskus kuulutab välja konkursi ekspertide leidmiseks meetme „Töölesaamist toetavad hoolekandemeetmed“ toetuse taotluse nr 1.3.0301.09-0032 projekti „PEHIT projekt- psüühilise erivajadusega ning hoolduskoormusega isikute kompleksne aktiviseerimine Tartumaa kohalikes omavalitsustes“ elluviimiseks.

Psühholoog - 0,6 koormusega, alates 01.12.2009 kuni 30.06.2012.a

Sotsiaaltöötaja – 0,6 koormusega, alates 01.12.2009 kuni 30.06.2012.a.

Sooviavaldus töötasu suurusega, CV ning motivatsioonikiri esitada SA Tartu Vaimse tervise Hooldekeskus juhatajale hiljemalt 27.11.2009.a

Lisainfo: Ülle Lepik, projektijuht, tel 7361507.

Riigihanke objekt: TARTU VAIMSE TERVISE HOOLDEKESKUSE KLIENTIDE TOITLUSTAMINE [26.10.2009 V.Vengerfeldt]

Hankija: SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus  

Hanke liik: lihtsustatud korras tellitavad teenused.

Hanke lühikirjeldus:
Toitlustamisteenuse osutamise hanke eesmärgiks on tagada SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse klientide toitlustamine vastavalt kehtivatele õigusnormidele ja toitlustamise heale tavale ajavahemikul 01.01.2010 kuni 31.12.2010. Aadressil Nõlvaku 12 on 40-50 eakat, vajalik toitlustada 7 päeva nädalas) ja aadressil Staadioni 52 kuni 10 toitlustatavat klienti (vajalik toitlustada nädalavahetustel hommikuti).
Toitlustusteenuse osutamisel kasutatakse süsteemi, kus toitlustaja valmistab toidu oma köögis ning transpordib enda transpordivahendiga selle termostes jm nõudes kokkulepitud ruumidesse aadressidele Nõlvaku 12 ja Staadioni 52.
Täpsem informatsioon pakkujatele esitatavatest nõuetest ja hanke tingimustest on antud hankedokumentides.

Hankedokumentide väljastamine toimub digitaalselt emailile või paberkandjal aadressilt Staadioni 52 III korrus tuba 309. Dokumentide saamiseks on vajalik saata sooviavaldus emailile vthk@vthk.raad.tartu.ee või helistada tel. 50 49 906. Pakkumused on vaja esitada kinnises pakendis hiljemalt kolmapäeval 23. novembril 2010.a kell 15:00 aadressil Tartu, Staadioni 52 III korrusel asuvasse SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse juhataja ruumi 309.
Täiendavat informatsiooni hankedokumentide ja objektidega tutvumise võimaluste kohta annab SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse juhataja Vello Vengerfeldt, tel 50 49 906, vthk@vthk.raad.tartu.ee.

Vaimse Tervise Päev Tartu Raekoja platsil 9.oktoobril [13.10.2009]
Vaimse tervise päeva tähistatakse alates 1996. aastast. Igal aastal on oma deviis:
1996- Naine ja vaimne tervis
1997- Laps ja vaimne tervis
1998- Vaimne tervis ja inimõigused
1999- Vaimne tervis ja vananemine
2000-2001- Vaimne tervis ja töö
2002– Trauma ja vägivalla mõju
2003- Meeleolu ja käitumishäired
2004- Kehalise ja vaimse tervise seosed
2005- Vaimne ja füüsiline tervis elukaare kestel
2006- Teadlikkuse arendamine- vaimuhaigus ja suitsiid
2007- Vaimne tervis muutuvas maailmas
2008- Vaimne tervis kui ülemaailmne probleem- teenuste mahu suurendamine
2009- Vaimne tervis esmatasandil

9. Oktoobri hommikul, kell 11.00 kogunesime Raekoja platsil telki, mille seadis üles firma Caravangrupp. Kohale tulid Tartu Vaimse tervise Hooldekeskuse töötubade esindajad koos klientidega ja Võisiku Hooldekodu muusikaring, juhendajateks Eiko Kuusik ja Milvi Magus. Lõunat pakkus meile Creole OÜ- nende valmistatud hernesupp oli väga maitsev. Ürituse käigus korjasime VTHK stipendiumifondi tarbeks raha, mida kogunes lõpuks 960 krooni. Oma tooteid said müüa käsitöötuba ja päevasaal. Väga atraktiivne oli Võisiku hooldekodu muusikaringi esinemine, sest see kutsus inimesi meie telki. Pärast ürituse lõppu Raekoja platsil kogunesime VTHK päevasaali, kus pakkusime külalistele kooki ja teed ning toimus ühislaulmine.

Palju tänu kõigile osalejatele!

Erivajadustega inimeste teatripäev 2009 [12.10.2009]

Laupäeval, 10.10.2009, toimus Pärnu Nooruse Majas “Erivajadustega inimeste teatripäev 2009”, mille korraldas MTÜ Hingerahu.
SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus astus lavale Karupoeg Puhhi etendusega “Iiahi sünnipäev”, mis oli tehtud luulevormis. VTHK näitegruppis oli seekord 5 tublit näitlejat, kes said suure aplausi ja tänu osaliseks.
Päeva jooksul sai näha uut dokumentaalfimi Vahur Laiapea „Eric. Tule laps“ ning suurepäraseid näitemänge, moešoud ja palju muud huvitavat.
Kogu päeva oli avatud kohvik ning ka käsitöö näitus-laat. Päeva lõppedes oli lõpupidu, kus esinejaks oli ERGO.
Teatripulga võttis üle   Vändra Alevi Sotsiaalmaja, kes esitas näitemängu “Kriminaalne sünnipäev”.

Vaimse Tervise Päeva tähistamine [06.10.2009]

7.oktoobril 2009 aastal toimub Tartu Kroonuaia koolis sportlik üritus kella 14.00 - 15.30-ni. Mängime saali põrandal täringumängu, igal väljaveeretatud numbril toimub erinev sportlik tegevus. Numbreid on põrandal 15, kaasa vahetusjalatsid.

9.oktoobril 2009 on Tartu Raekoja Platsil Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse ja Võisiku Hooldekodu ühisüritus tähistamaks Ülemaailmset Vaimse Tervise päeva.

10.oktoobril 2009 osaleb Tartu VTHK näitering Erivajadustega Inimeste Teatripäeval Pärnus etendusega "Iiahi sünnipäev" karupoeg Puhhi ainetel.

14.oktoobril 11-16.toimub 18 psüühilise erivajadustega isikutele teenust pakkuva asutuse toodangu näitusmüük Riigikogu vestibüülis. Avamisel kuulutuatakse välja Tartu Kultuurkapitali Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse fondi esimene stipendiaat, mis määratakse silmapaistvate tulemuste eest psüühilise erivajadustega isikute hoolekande ja rehabilitatsiooni valdkonnas.

Tartu linnapea külastas SA Tartu VTHK [29.09.2009]
Tartu linnapea Hr. Urmas Kruuse tutvus 28.09.2009.a. sihtasutuse tegevusega Staadioni 52 hoones. Linnapeale edastati Hooldekeskuse klientide ettepanekud ja küsimused. Kohtumise käigus tutvustati hr. linnapeale erihooldusteenuse osutamist SA Tartu VTHK's.

Programm „Minu võimalused tööturul“ [03.09.2009]
SA Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskus osaleb Euroopa Sotsiaalfondi programmis „Töölesaamist toetavad hoolekandemeetmed 2007 – 2009“ programmiga „Minu võimalused tööturul“. Veel on 18 kuni 28 aastastel psüühilise erivajadusega isikutel võimalik liituda programmiga.
Soovijatel palume võtta ühendust tel 7361500 tööpäevadel kella 9 – 12 ja 14 – 16 või e-kirjaga rehab.teenus@tartuvthk.ee , Anna Tkatšuk, hiljemalt 18.septembriks.

Tartu Kultuurkapital kuulutab välja konkursi [25.08.2009]
Tartu Kultuurkapital kuulutab välja konkursi Tartu Vaimse Tervise Hooldekeskuse fondi stipendiumi taotlemiseks. Stipendiumi suurus on 10 000 krooni. Taotlusi võetakse vastu 15.septembrini 2009.
Stipendium määratakse silmapaistvate tulemuste eest psüühilise erivajadusega isikute hoolekande ja rehabilitatsiooni valdkonnas. Stipendiumi saavad taotleda eelkõige teadurid, üliõpilased ja teised valdkonda toetavad isikud.
Stipendiumile kandideerimiseks tuleb esitada elektrooniline taotlus Tartu Kultuurkapitali kodulehekülje kaudu http://www.kultuurkapital.ee/ ankeet_nst.php nimelise stipendiumi ankeedil koos lisadega:
·        Lühikirjeldus senise tegevuse kohta ja/või CV ning üliõpilastel väljavõte õpitulemustest.
·        Stipendiumi kasutamise eesmärk, oodatav tulemus, planeeritav rahakasutus.
·        Soovituskiri (võimalusel).
Stipendium antakse üle rahvusvahelisel Vaimse Tervise päeva tähistamise üritusel oktoobris.
Stipendiumi statuut
Info tel 744 1500   kultuurkapital@raad.tartu.ee või vello@tartuvthk.ee

SA Tartu VTHK päevasaali tööajad on muutunud [03.08.2009]
Alates augustist päevasaal on avatud ka laupäeviti ja pühapäeviti kl.8.00-17.00.